Обамине санкције против Додика означавају последњи очајнички трзај једне пропале политике!
Џејмс Џорџ Џантрас. Аналитичар, бивши амерички дипломата и саветник за међународну политику вођства Републиканаца у америчкомм Сенату.
Сједињене америчке државе, у лику Барака Хусеина Другог, су увеле санкције српском политичком вођи Милораду Додику, пре десетак дана, због "активног ометања напора да се примени Дејтонски споразум из 1995, којим је окончан трогодишњи оружани сукоб у Босни и Херцеговини". Преседан је да одлазећи председник САД делује свега пар дана пре завршетка свог мандата. Овим чином Барак Хусеин Други је оставио кукавичије јаје новоизабраном председнику Доналду Трампу, остајући на курсу глобалистичке антисрпске политике, чија је прва жртва била слободна Америка, која је натерана да служи глобалистима као оружана песница све ово време. Џантрас покушава да представи део америчке пропале политике на Балкану у једној веома квалитетној анализи. Овај чланак је пренешен овде у нади да ће нова америчка администрација да буде довољно јака и праведна да ослободи Америку и све слободољубиве људе у Свету од терора глобалиста и њихових слугу. |
Само неколико дана пре него што ће Барак Обама напустити Белу кућу, његов амбасадор у Сарајеву наметнуо је санкције против Милорада Додика, председника Републике Српске. Према званичном саопштењу, наводни разлог био је тај што је Додик „активно опструисао“ или представљао „значајну опасност у вези са ометањем спровођења Дејтонског споразума“ из 1995, те стога представља значајну претњу суверенитету и територијалној целовитости Босне и Херцеговине.
Босански Исламски центар у Сент Луису (САД) је организовао програм за чланове "Историјског музеја Мисурија". Американци су подучени о историји, рату и геноциду у Босни и Херцеговини (главна фотографија). Мала је вероватноћа да су слике као ове у доњим угловима показане људима из "Покажи ми" државе (надимак америчке државе Мисури). Фотографија доле лево приказује муџахедина који, у лето 1992,, позира са одсеченом главом српског војника Благоја Благојевића на Црном Врху код Теслића. Муџахедин је француски држављанин Кристофер Казе. У Босни је знан као Абу Џаферр, Абу Ибрахим и Абу Мохамед. Фотографија доле десно показује параду муџахедина у Сарајеву 1992.
|
„Стога се ова најновија епизода може посматрати као још један круг БиХ спирале у дисфункционалност. У начелу је још увек могуће за Муслимане да ступе у истинске преговоре са Србима и Хрватима око стварања аутентичне федерације, која поштује права, безбедносне потребе и идентитете све три заједнице – што је једини начин да БиХ добије прилику да уопште опстане. Али то је мало вероватно, с обзиром на муслиманско убеђење да ће стране силе, првенствено САД, и даље држати прст на ваги да би им осигурали доминацију".
Друго, санкције против Додика требало би посматрати у контексту других покушаја Обамине администрације да „затрује изворе“ за Трампов тим како се ближио тренутак преноса власти. Ти покушаји су се на првом месту односили на Русију: протеривање дипломата, размештање војске на руским границама, и исконструисану хистерију у вези са „руским хаковањем“ америчких избора.
Американци и шиптарски терористи на истом послу, да отму српску земљу и остале ресурсе. Америчка недостојна политика подржава терористе и убице, који припадају етничкој мањини у Републици Србији, а која је уживала сва права и више од тога, а која је то вратила оружаном побуном, убијањем и етничким чишћењем Срба са Косова и Метохије. |
То се конкретно отелотворило у подршци џихадистичким елементима у Авганистану током 80-тих (што је породило Ал Каиду), затим у Босни („зелено светло“ за иранско оружје, као и тајне америчке ваздушне испоруке оружја и, према извештајима, џихад-ратника), на Косову (Фатос Клоси, бивши челник албанске тајне полиције, рекао је да је два пута видео Осаму бин Ладена у Тирани како се консултује са „премијером“ и лидером косовске мафије Хашимом Тачијем ради планирања њихове терористичке кампање против Србије), а потом и у Либији и Сирији.
Not to be outdone, Mr. Lantos’ Senate counterpart at the time, recently departed Vice President Joseph Biden, expressed similar views (Financial Times, January 3, 2007):
СМИСАО РАНИЈЕ ПОДРШКЕ БАЛКАНСКИМ МУСЛИМАНИМА. У балканском контексту, чињеница је да је америчка подршка босанским Муслиманима била дата њима као муслиманима зарад стицања поена у исламском свету. На пример, покојни демократски конгресман из Калифорније Том Лантос – тадашњи председавајући конгресног Комитета за спољне односе – изјавио је 2007. године, током седнице Конгреса посвећене Косову, у сусрет нелегалном проглашењу независности 2008:
„Ово је подсећање већинским муслиманским владама света да је ово још један пример (тј. 'још један пример' после БиХ) како САД играју водећу улогу у стварању једне доминантно муслиманске државе у самом срцу Европе. Ово би требало да узму у обзир сви одговорни лидери исламских влада, попут индонежанске, као и џихадисти свих боја и нијанси. Принципи САД су универзални, а у овом случају САД се чврсто залажу за стварање једне надмоћно муслиманске државе у самом срцу Европе“.
Амерички војници из KFOR-а се смеју док, у позадини, српска кућа нестаје у пламену. Гњилане, Косово и Метохија, 2004.
|
„…Вешта дипломатија у циљу обезбеђивања косовске независности би могла да донесе победу за муслиманску демократију…, један насушно потребан пример успешног америчко-муслиманског партнерства…“
Исти образац као у Босни. УЧК терористи стављају
одсечене српске главе у џак (Косово и Метохија).
|
Треће и коначно, постоји шанса да се све ово промени због преноса власти на самом извору проблема – у Вашингтону. Преседник Доналд Трамп је смело објавио своју жељу да поправи односе са Русијом и да се удружи са Москвом у борби против исламског тероризма, почевши од Сирије. Ово би представљало директно одбацивање политике Обаме, Џорџа Буша Млађег и патолошког типа Била Клинтона. Трамп је изразио спремност да сарађује са снагама широм света које би нам се у том циљу придружиле. Посматрајући ствари кроз ту призму, Милорад Додик је природни савезник, као и руски председник Владимир Путин.
УТИЦАЈ ВЕТЕРАНА БУШОВЕ АДМИНИСТРАЦИЈЕ. То нас све враћа разлозима за одлуку о санкцијама против Додика, која је донета у последњем тренутку. Као што је Додик приметио:
„Ово нису санкције САД, ово су санкције оних који одлазе јер су поражени на изборима… Нисам изненађен овим потезом, јер сам за посљедњих 10 година чуо толико пријетњи од ове гарнитуре да сам знао да ће их реализовати на одласку… Њихова политика је доживјела слом на изборима у САД, а ја сам још политички активан, што је био разлог њиховог спречавања мог одласка у САД. Нису могли поднијети да ме виде тамо. То је кукавичлук оних који проводе политику силе… Одлуку је саопштила администрација која ће за два дана бити дио америчке историје… Остаје да се види да ли су одавде добили сугестије за такву одлуку.“
Другим речима, Обамини и Хиларини позадинци – који, нажалост, имају много присталица у неоконзервативном крилу Републиканске партије – ударили су свим расположивим средствима. А, као принципијелна и снажна фигура (неки би рекли „трамповска“), Додик је представљао згодну мету.
Јасно је у ком правцу Трамп жели да иде. Проблем је у томе што он мора своју администрацију да попуни професионалцима са претходним искуством. А то ће углавном бити ветерани администрације Буша Млађег, који ће настојати да врате Трампа на пут тадашњих неуспеха. Још увек се не зна да ли ће они у томе успети или ће Трамп успети да их приволи сопственој вољи.
No comments:
Post a Comment